Yaptığım Diğer Web Siteleri


Hayatın Sırrı - www.hayatinsirri.net

İlk göz ağrım. Kuzenlerime akrabalarıma Kur'an'ın uydurulmamış bir kitap olduğunu göstermek için yaptım ama kimsenin umurunda olmadı. Kur'an Genişleyen Evren'den, Big Bang'den, yıldızların, güneşin, ayın yörüngelerinden, ana rahmindeki bir bebeğin gelişim aşamalarından bahseder. Bunlar bir insanın tahmin ederek veya uydurarak yazabileceği şeyler değildir. Allah bir insanın yazamayacağı bir Kitap indirmiş. Amacım kuzenlerin, akrabaların, arkadaşların Kur'an'ın uydurulamayacak bir Kitap olduğunu görmesi, dolayısıyla ölümden sonra hesap gününün, ahiret hayatının olacağına inanmalarına yardımcı olmaktı. Onlar bakmadı ama hiç tanımadığım insanlar kafalarındaki soru işaretlerini giderdiğim için mail atıp teşekkür etti. Kime niyet kimlere kısmet.

Onur Hakkında - www.onurhakkinda.com

1998 ile 2011 arasında yaşadığım imtihanları, başımdan geçenleri, Allah'a yönelişimi, dualarımı ve Allah'ın bana olan lütfunu yazdığım günlüğüm. Eğer müslümansan ya da İslam'a ilgi duyuyorsan, Allah insanları neden imtihan ediyor ve bu imtihanlar sonunda insanlar neler kazanıyor diye bir merakın, arayışın varsa, bu günlük ilgini çekebilir.

Meallerdeki Hatalar - www.meallerdekihatalar.com

Bu siteyi, müslümanların meal okuyup deist olmaya başladıkları haberlerini görmeye başladığım zaman yapmaya karar verdim. Meallerde inanılmaz tercüme hataları var ve bunlar Kur'an'ı tutarsızlıklarla dolu bir kitap olarak gösteriyor. Kur'an'ı Kerim'de tutarsızlık yok, meallerde çeviri hataları var. Kur'an'ı okuyup deist olduğunu söyleyenler aslında meal okuyor, Kur'an'ı değil. Bu sitede Kur'an'ı tutarsız bir kitap gibi gösteren tercüme hatalarını ele aldım. Deist olmaya gerek yok. Doğru meali seçmeye gerek var.

Allah Bizden Neler İstiyor? - www.allahbizdenneleristiyor.com

Allah bizden neleri yapmamızı istiyor, Hesap Günü, Cennet, Cehennem, Kur'an'da anlatılan örnek Müminler, vs bu gibi ayetleri ayırdığım site. Fihrist siteler gibi değil de daha çok her konuyla ilgili ayet kümelerini gösterir.

Kur'an'daki İslam - www.kurandakiislam.net

Bu siteyi şu an yaşanan İslam'ın aslında gerçek İslam olmadığına dikkat çekmek için yaptım. Şu an evlenme yaşı, kadınların boşanma hakkı, eşlerinden şiddet görme, şahitliklerinin kabul edilmemesi, kölelik, cariyelik vb konularda mezhep görüşleri yaşanıyor. Gerçek İslam Kur'an'da. Bunun ispatlaması da çok kolay. Her hangi bir konuda Mezhep kitaplarıyla Kur'an'ı yan yana koy, o kitaplarda konuyla ilgili ayetleri göremezsin. Yaptıkları kendi görüşlerine delil buldukları ilgisiz ayetleri cımbızlayarak bir kaç kelimesini almak olmuş. Bu siteyle yapmk istediğim, bir kaç konuyla da olsa Kur'an'daki İslam'la Mezheplerdeki İslam'ın farkına dikkat çekmektir.

Kıyamet Sahneleri - www.kiyametsahneleri.com

www.allahbizdenneleristiyor.com'da kategorilere ayırdığım, Kıyamet, Yeniden Diriliş, Hesap Günü, Cenneti, Cehennemi anlatan ayetleri Seyyid Kutub'un açıklamalarıyla birleştirdim. Kutub, Kıyamet'i, Hesap Günü'nü sahne sahne ele alıp kendine has üslubuyla güzel açıklamalar yazmış. İnşaalah bu site Ahiret idraki oluşturmak için vesile olur.

Kolektif Meal - www.kolektifmeal.com

Bu da benim hazırladığım meal. Nasıl hazırladığımı siteden okuyabilirsin.